Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2020-08-03

Szanty w Operze - V edycja wyjazdowa – w BECEKUKoncerty

Kiedy gramy?

 Zapraszamy entuzjastów mokrej muzyki –na szantowy zaśpiew w BECEKU!

V edycja festiwalu „Szanty w Operze” odbędzie się 04 października  i  po raz pierwszy w Bytomskim Centrum Kultury. Przenosimy dźwięki, klimat i publiczność, a wszystko w jednym celu – wspólna uczta muzyczna przy koncertach wykonawców, których śmiało można, a nawet trzeba, nazwać czołówką polskiej sceny szantowej.

W tym roku w rejs po muzycznych morzach i oceanach wzruszeń i uśmiechu zabiorą nas:

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – fantastyczny duet na dwa głosy i dwie gitary. Nienaganny kontakt z publicznością, a także idealnie dopełniające się barwy głosów sprawiają, że przy rozrzewniających balladach przechodzące przez ciało ciarki nie są niczym nadzwyczajnym, a częstotliwość występowania tego zjawiska nie powinna nikogo zdziwić!

 Sąsiedzi – zespół, którego nazwa pokrywa się również z pochodzeniem, bo zespół Sąsiedzi pochodzi z Gliwic, więc są naszymi Sąsiadami! Wysoki poziom posługiwania się instrumentami, których spójne brzmienie zaprasza nas w krainy szeroko pojętego folku, to ich wizytówka, ale… kiedy stają przy mikrofonach okazuje się, że głosy brzmią przynajmniej równie wspaniale! Wszystko to przerywane jest ciekawymi opowieściami o tym, co na scenie wybrzmiewa – po prostu: Musicie to usłyszeć i zobaczyć!

North Cape – niezmiennie, trwale i uparcie stojący na czele tego przedsięwzięcia Gospodarze. Kochający szanty, eksperymentujący z folkiem, a prywatnie po prostu grupa Przyjaciół. Od 25 lat śpiewający na scenach w Polsce i Europie. Przedkładają śpiew acapella nad wszystkie instrumenty świata i jak sami twierdzą, nie ma to nic wspólnego z tym, że nie potrafią na nich grać, a śpiewać już trochę tak.

Bilety: 40 zł, 30 zł (seniorzy i młodzież ucząca się).

W dniu koncertu: 50 zł, 40 zł (seniorzy i młodzież ucząca się).


Kiedy gramy?

04 października 2020 (niedziela)

Godzina rozpoczęcia: 18:00
Zamów bilet


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies