Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

BCKino

O repertuar w BCKinie dba Anna Papierzańska.
Projekcje BCKina odbywają się w sali ToTu (Klub Filmowy, filmy premierowe) oraz w kameralnej sali Ki - Nowej.

 

  • Klub Filmowy – prezentacja filmów artystycznych, ambitnych z całego świata; umożliwienie widzom zapoznania się z największymi dziełami kinematografii, upowszechnianie sztuki X Muzy, poszerzanie wiedzy na temat filmu.

     
  • Kino studyjne - w listopadzie 2011 r w BCKinie, obok tradycyjnych już, poniedziałkowych spotkań w Klubie Filmowym, uruchomiliśmy także regularne seanse kinowe. Od piątku do czwartku w sali "Ki-Nowa", której nazwę wybraliśmy w konkursie, przeprowadzonym wśród widzów, obejrzeć można filmy cenionych reżyserów, ambitne, z przesłaniem - słowem filmy nie dla każdego, znane z kin studyjnych. Już po dwóch miesiącach od uruchomienia tych projekcji, nasze BCKino wyróżniono prawem do przedpremierowego pokazu.  Z początkiem 2012 r. BCKino ponownie zostało przyjęte do Ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, co nas dodatkowo motywuje do dalszego rozwoju. Od 5 sierpnia 2015 roku BCKino ma status kina studyjnego.

 

 

„KinoSzkoła. Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów.

Autorzy programu:
Dyrektorem programowym IPEM „KinoSzkoła” jest dr Joanna Zabłocka-Skorek, filmoznawczyni, pedagożka, certyfikowana trenerka PISF i CEO w zakresie edukacji filmowej. Dysertację doktorską pt.: „Aksjologiczne aspekty edukacji audiowizualnej w kontekście dominujących postaw odbiorczych uczniów polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Więcej o projekcie na stronie: www.kinoszkola.pl

Kontakt w Beceku

Barbara Dyluś
T: 32/ 389 31 09 w.106
E: b.dylus@becek.pl

 


 

 


Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies