Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Kalendarium imprez

2018-12-19

BCKino w Podróży: „W międzyczasie”Kino, Inne

Majowa odsłona cyklu „BCKino w podróży”, a w niej film dokumentalny „W międzyczasie” oraz spotkanie z reżyserem, operatorem filmowym i podróżnikiem Pawłem Brzenczkiem.


Ważna uwaga. Ponieważ BeCeK jest w remoncie, więc na spotkanie zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA (Rynek 26, Bytom).

11 maja 2018, piątek, godz. 18.30

 

Film opowiada o starym, europejskim szlaku prowadzącym do północno-zachodniej Hiszpanii – do Santiago de Compostela. Corocznie drogami camino (bo tak popularnie szlak się nazywa) wędruje blisko 300 tysięcy piechurów. Twórcy filmu, Paweł Brzenczek i  Agnieszka Błaszczyk, postanowili przejść blisko 600 km odnogą portugalską szlaku i znaleźć odpowiedź na pytanie: co tak naprawdę pcha ludzi w tak długą i męczącą drogę? 


„W międzyczasie” to film zgłębiający uniwersalne wartości drogi oraz procesu, jaki zachodzi w człowieku, który wbrew swym słabościom wciąż prze do przodu. 


Popularność camino w ostatnich latach gwałtownie wzrosła. Camino staje się popularne również w Polsce. Tylko w 2016 roku szlak pokonało blisko 4000 Polaków, z czego 55,62% stanowiły kobiety. 74% wędrowców to osoby powyżej 30 roku życia. Przeważająca większość pielgrzymów to osoby z wyższym wykształceniem (oficjalne dane Biura Pielgrzyma z Santiago de Compostela).

Gościem honorowym spotkania będzie Pani Magdalena Goik, Prezes Fundacji Historii Kobiet im. Marii Renardowej, a przede wszystkim bytomianka, która przeszła szlak camino.


Powrót

Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies