Plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
T: 32/ 389 31 09, E: sekretariat@becek.pl

Aktualności

17 października 2017
Znamy laureatów nagród Muzy 2017

Podczas uroczystej gali w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu 'Rozbark" poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Bytom ma się czym pochwalić w tej dziedzinie. Pozwolimy sobie jednak skupić się na dwóch kategoriach, bo dotyczą pośrednio lub bezpośrednio Bytomskiego Centrum Kultury. 


W kategorii osiągnięcia twórcze i upowszechnianie kultury nagrodzona została Kasia Moś.  
Nagrywała piosenki z formacją bytomskich raperów „Bezimienni”, współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu dzieła Pawła Mykietyna Pasja wg św. Marka oraz światowej prapremierze musicalu Król Lear na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego Obce ciało. Brała udział w festiwalach: Spring Break, Carpathia Festiwal, Top Trendy, Woodstock czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Występowała z The Pussycat Dolls Burlesque Review i brała udział w trasie koncertowej grupy m.in. w Los Angeles, San Francisco, Nowym Yorku. Zwyciężczyni polskich preselekcji oraz finalistka 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie.  


A w listopadzie będzie ją można usłyszeć podczas bytomskiej odsłony 12. Międzynarodowego Festiwalu im. Gorczyckiego. Dokładnie 28 listopada, wraz z orkiestrą AUKSO, czyli jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, Kasia Moś wystąpi w BeCeKu podczas koncertu kolędowego.  Szczegóły programu tutaj

 

W kategorii zarządzanie kulturą wyróżniona została Ilona Łuczak, czyli … dyrektor BeCeKu.


Licencjonowany zarządca nieruchomości, menadżer hotelarstwa i menadżer kultury. W latach 1994-2005 dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świerklańcu, następnie zastępca dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu, gdzie w ciągu dwóch lat pracy stworzyła dokumentację przebudowy gmachu i zrealizowała kompleksowy remont foyer teatru. W roku 2008 objęła stanowisko zastępcy dyrektora Bytomskiego Centrum Kultury. W 2012 roku wyróżniona tytułem „Kobieta Sukcesu” i od tego roku dyrektor BCK. Instytucja, którą zarządza każdego roku wypracowuje ponad milion złotych przychodu. Ilona Łuczak dokonała wielu remontów m.in. z Funduszy RPO Województwa Śląskiego, WFOŚiGW, Gminy Bytom, a także pozyskiwała i pozyskuje zewnętrzne środki finansowe np. z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z różnych innych źródeł na międzynarodowe projekty oraz zadania inwestycyjne. Kobieta niezwykle dynamiczna, otwarta na współpracę, potrafi działać na wielu płaszczyznach. Od blisko 12 lat organizuje szereg inicjatyw w sferze kultury naszego miasta, wspiera także działania społeczne zarówno jako dyrektor Beceku oraz jako osoba prywatna.

 

Gratulujemy :) 

Pełna relacja z gali wręczenia Muz tegorocznym laureatom Nagród Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury tutaj

Wróć
Partnerzy i Sponsorzy
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Ta strona używa plików cookies w celu realizacji usług, statystyk i optymalizacji strony. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka Cookies